Opis pokazów klasy 4-6


1. A jednak się kręci! 
Obserwujemy skutki ruchu obrotowego Ziemi, czyli zmiany jakie zachodzą na niebie w ciągu doby. Porównujemy dzienną drogę słońca na niebie w różnych porach roku.

2. Ziemia - kosmiczny podróżnik  
Obserwujemy niebo w dzień i w nocy w różnych porach roku. Szukamy odpowiedzi na pytanie co powoduje zmiany wyglądu nieba w ciągu doby i w ciągu roku. Poznajemy ruch obrotowy i obiegowy Ziemi, a także jej położenie w Układzie Słonecznym i w Galaktyce.

3. Planeta Ziemia - powtórzenie przed sprawdzianem szóstoklasisty

W czasie zajęć przypomnimy wszystko co uczeń 6 klasy powinien wiedzieć o Ziemi jako planecie: miejsce Ziemi wśród innych planet w Układzie Słonecznym, kształt Ziemi, ruch obrotowy i obiegowy, następstwa tych ruchów m.in. zjawisko dnia i nocy, widomą wędrówkę Słońca w ciągu doby, zależność miejsc wschodu, zachodu oraz górowania Słońca od pory roku.  

4. Słońce i jego rodzina - wersja rozszerzona 
Podróżując po Układzie Słonecznym poznajemy Słońce, oraz krążące wokół niej ciała niebieskie: planety i ich księżyce, planety karłowate, planetoidy, komety. Dowiadujemy się jak wyglądają te obiekty, jak powstały i jaka czeka je przyszłość.

5. Życie na orbicie 
Poznajemy najważniejsze wydarzenia z 50. letniej historii lotów ludzi w kosmos. Dowiadujemy się m.in. jak przebiegał lot pierwszego kosmonauty Jurija Gagarina, jak dzisiaj wygląda życie astronautów na orbicie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS, jakie misje kosmiczne planowane są w najbliższej przyszłości i po co w ogóle ludzie latają w kosmos.


POWRÓT>>

 
Strona głównaWarunkiKto prowadzi?CennikGaleriaKontakt