Opis pokazów klasy 1-3

1. Niebieskie cuda i dziwy, czyli co można zobaczyć na niebie? 
Oglądamy dzienne i nocne niebo. Poznajemy ciała niebieskie, które można na nim zobaczyć: Słońce, Księżyc, planety oraz najbardziej znane gwiazdy (m.in. Gwiazdę Polarną) i gwiazdozbiory (m.in. Wielką Niedźwiedzicę i Małą Niedźwiedzicę) .

2. Słońce i jego rodzina 
Podróżując po Układzie Słonecznym poznajemy Słońce, oraz krążące wokół niego planety. Dowiadujemy się czym Słońce różni się od planet, które planety są większe, a które mniejsze od Ziemi i jakie panują na nich warunki.

3. Opowieści o Słońcu, Ziemi i Księżycu 
Dowiadujemy się, dlaczego księżyc zmienia swój kształt, co to jest pełnia i nów księżyca, czym różnią się od siebie Słońce, Ziemia i Księżyc, oraz jak bada się te ciała niebieskie.

4. Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię 
Poznajemy sylwetkę wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Dowiadujemy się kim był, jakimi instrumentami astronomicznymi się posługiwał i jakiego dokonał odkrycia.

5. Życie na orbicie 
Poznajemy najważniejsze wydarzenia z 50. letniej historii lotów ludzi w kosmos. Dowiadujemy się m.in. jak przebiegał lot pierwszego kosmonauty Jurija Gagarina, jak dzisiaj wygląda życie astronautów na orbicie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS, jakie misje kosmiczne planowane są w najbliższej przyszłości i po co w ogóle ludzie latają w kosmos.


POWRÓT>>

 
Strona głównaWarunkiKto prowadzi?CennikGaleriaKontakt