Opis pokazów dla liceów


1. Nasz kosmiczny adres 
Zwiedzamy bliższe i dalsze otoczenie Ziemi. Poznajemy różne obiekty znajdujące się w przestrzeni kosmicznej: planety, gwiazdy, gromady gwiazd, mgławice, galaktyki, gromady galaktyk, czarne dziury. Znajdujemy odpowiedź na pytanie jakie jest miejsce Ziemi we wszechświecie, czyli poznajemy nasz kosmiczny adres.

2. Układy planetarne w Naszej Galaktyce 
Podróżując po Układzie Słonecznym uzyskujemy najnowsze wiadomości na temat należących do niego ciał niebieskich. Odwiedzamy inne znane w tej chwili układy planetarne. Dowiadujemy się jak zostały odkryte, jak powstały i jaka czeka je przyszłość.

3. Historie z życia gwiazd 
Dowiadujemy się w jaki sposób powstały gwiazdy, czym różnią się od siebie, jak ewoluują czyli zmieniają się w czasie. Poznajemy czerwone olbrzymy, białe karły, gwiazdy neutronowe, czarne dziury i supernowe.

4. Dawne i współczesne modele Wszechświata 
 Poznajemy dawne i współczesne teorie opisujące budowę Wszechświata.

5. Mars drugą Ziemią? 
" Ziemia jest kolebką ludzkości, lecz nikt nie pozostaje w kolebce do końca życia." - Konstanty Ciołkowski. W ostatnich latach coraz częściej mówi się o locie ludzi na Marsa. Czy rzeczywiście zbliża się moment, kiedy ludzie opuszczą swą kolebkę, i marzenia ojca kosmonautyki Konstantego Ciołkowskiego staną się faktem? Kiedy ludzie polecą na Marsa? Czy założą tam bazy, a w przyszłości kolonie? Czy  uda się kiedyś upodobnić tę planetę do ojczystej Ziemi, tak by stała się nowym domem ludzkości? Co dzisiaj wiadomo o Marsie? W jaki sposób prowadzi się badania tej planety? Jaki wkład wnoszą w nie polscy uczeni? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź na pokazie  „Mars drugą Ziemią?”


 
Strona głównaWarunkiKto prowadzi?CennikGaleriaKontakt